Sprzęt

PHANTOM 4 PRO+ Jeden z najpopularniejszych modeli bezzałogowych statków powietrznych wyposażonych w kamerę. Ceniony przez operatorów za swą niezawodność i wysoką jakość obrazu, a równocześnie stosunkowo niewielkie koszta eksploatacyjne. 1-calowa matryca CMOS o rozdzielczości 20 megapikseli pozwala na nagrywanie wideo w jakości C4K (4096x2160) przy zapisie 60 klatek na sekundę i transmisji danych 100 Mbps. Rozmiar matrycy sprawia, że gromadzi ona bardzo dużo informacji w każdym pikselu. Ma to wpływ na zakres dynamiczny obrazu. Szczegóły w ciemnych i jasnych fragmentach kadru są bardzo dobrze odwzorowane. Model Phantom 4 pro+ wyposażony jest w mechaniczną migawkę, która eliminuje zniekształcenia występujące podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów lub podczas szybkiego lotu. P4p+ może latać z prędkością do 72 km/h. Nadajnik używany przez operatora do sterowania dronem wyposażony jest w ekran LCD oraz w wyjście HDMI. Dzięki temu standardowo podłączamy na planie dodatkowy monitor dla reżysera, reportera lub autora zdjęć. W zależności od warunków atmosferycznych i skomplikowania ujęć P4p+ może utrzymać się w powietrzu od 17 - 25 min na jednym pakiecie baterii.

MAVIC 3 CINE Mobilność i bezkompromisowa jakość! Kamera Hasselblad 4/3, w tej półce cenowej, nie ma sobie równych. Wyposażona jest w dwa obiektywy o ogniskowej, równoważnej pełnej klatce, 24 mm i 162 mm. Matryca CMOS o rozdzielczości 20 megapikseli zapisuje fotografie o rozdzielczości 5280×3956 px i może nagrywać filmy do maksymalnej rozdzielczości 5,1K. Obraz spełnia wymagania emisyjne stacji telewizyjnych, a format zapisu Apple ProRes 422 HQ ułatwia montaż filmowy i korekcję barwną nagranego materiału. Masa startowa zestawu to 899 g. Waga drona Mavic 3 cine w połączeniu z uprawnieniami naszego pilota umożliwia natychmiastowy start w przestrzeni od 1 do 6 km m.in. od lotniska w Balicach bez wnioskowania o zgodę na lot w PAŻP. Dzięki systemowi transmisji wideo O3+ 1080p i aparaturze sterującej DJI RC Pro dron pozwala na podgląd i przekaz obrazu live w doskonałej jakości na zewnętrzny monitor lub do wozu transmisyjnego. W zależności od warunków atmosferycznych i skomplikowania ujęć, Mavic 3 cine może utrzymać się w powietrzu od 25 - 35 min na jednym pakiecie baterii i może latać z prędkością do 70 km/h, a jego parametry aerodynamiczne pozwalają na lot w wietrze o prędkości do 12 m/sek. W czasie realizacji każdego zlecenia nasz pilot ma ze sobą standardowo aż 6 pakietów baterii.

INSPIRE 2 Najszybszy i najzwinniejszy w naszej flocie, a dodatkowo piekielnie dobrze wyposażony. Sprzęt z najwyższej półki produkcji telewizyjnej, którego z powodzeniem można także wykorzystać przy produkcji kinowej i to w rozdzielczości 6K CinemaDNG! Może lecieć z maksymalną prędkością 94 km/h, a do 80 km/h rozpędza się w zaledwie 5 sekund. Specjalny system podgrzewanych pakietów baterii umożliwia mu pracę nawet w temperaturze nieco poniżej -20°c. Kamera Zenmuse X7 z matrycą CMOS Super 35 mm o rozdzielczości 24 megapikseli i dwa obiektywy 16 i 50 mm czynią ten set wyjątkowo dobrym rozwiązaniem i charakteryzują się bezkonkurencyjnym stosunkiem jakości do ceny za dzień zdjęciowy. Cztery pakiety baterii i szybka ładowarka sprawiają, że nasz Inspire 2 może być w powietrzu niemal cały czas. Zapis obrazu bezpośrednio na dysku SSD w kodekach ProRes 4444, ProRes 422 lub RAW docenią najbardziej wymagający koloryści, a w razie potrzeby możliwość współpracy pilota i operatora kamery, najbardziej wymagający autorzy zdjęć filmowych.