Drony

PHANTOM 4 PRO+
Jeden z najpopularniejszych modeli bezzałogowych statków powietrznych wyposażonych w kamerę.
Ceniony przez operatorów za swą niezawodność i wysoką jakość obrazu, a równocześnie stosunkowo niewielkie koszta eksploatacyjne. 1-calowa matryca CMOS o rozdzielczości 20 megapikseli pozwala na nagrywanie wideo w jakości C4K (4096x2160) przy zapisie 60 klatek na sekundę i transmisji danych 100 Mbps. Rozmiar matrycy sprawia, że gromadzi ona bardzo dużo informacji w każdym pikselu. Ma to wpływ na zakres dynamiczny obrazu. Szczegóły w ciemnych i jasnych fragmentach kadru są bardzo dobrze odwzorowane. Model Phantom 4 pro+ wyposażony jest w mechaniczną migawkę, która eliminuje zniekształcenia występujące podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów lub podczas szybkiego lotu. P4p+ może latać z prędkością do 72 km/h. Nadajnik używany przez operatora do sterowania dronem wyposażony jest w ekran LCD oraz w wyjście HDMI. Dzięki temu standardowo podłączamy na planie dodatkowy monitor dla reżysera, reportera lub autora zdjęć. W zależności od warunków atmosferycznych i skomplikowania ujęć P4p+ może utrzymać się w powietrzu od 17 - 25 min na jednym pakiecie baterii.

MAVIC 2 PRO
Mobilność to jego walor numer jeden! Aparat fotograficzny Hasselblad L1D-20c w tej półce cenowej - ekstraklasa. 1-calowa matryca CMOS o rozdzielczości 20 megapikseli w połączeniu z wysokiej klasy obiektywem - naszym zdaniem majstersztyk. Schemat kolorów 10-bit Dlog-M, czyli możliwość zapisania w płaskim profilu ponad 1 biliona kolorów, w porównaniu z 16 mln w przypadku 8-bitowych technologii kolorystycznych - szczegół nie do pominięcia. Trochę tylko rozdzielczości ujęć filmowych na ekran kinowy brak.
Wideo w jakości UHD (3840x2160 px) przy zapisie 30 klatek na sekundę i transmisji danych 100 Mbps to maksymalny rozmiar nagrywanego obrazu wideo. Nie oznacza to jednak, że obrazek nie spełnia wymagań emisyjnych stacji telewizyjnych. Wręcz przeciwnie. Wraz ze swoim bratem - modelem “Mavic 2 Zoom” stanowią doskonały sprzęt wykorzystywany przez operatorów tworzących materiały na potrzeby TV w kraju i na świecie. W zależności od warunków atmosferycznych i skomplikowania ujęć, Mavic 2 pro może utrzymać się w powietrzu od 17 - 25 min na jednym pakiecie baterii i może latać z prędkością do 72 km/h w trybie sport.

INSPIRE 2
Najszybszy i najzwinniejszy w naszej flocie, a dodatkowo piekielnie dobrze wyposażony. Sprzęt z najwyższej półki produkcji telewizyjnej, którego z powodzeniem można także wykorzystać przy produkcji kinowej i to w rozdzielczości 6K CinemaDNG! Może lecieć z maksymalną prędkością 94 km/h, a do 80 km/h rozpędza się w zaledwie 5 sekund. Specjalny system podgrzewanych pakietów baterii umożliwia mu pracę nawet w temperaturze nieco poniżej -20°c. Kamera Zenmuse X7 z matrycą CMOS Super 35 mm o rozdzielczości 24 megapikseli i dwa obiektywy 16 i 50 mm czynią ten set wyjątkowo dobrym rozwiązaniem i charakteryzują się bezkonkurencyjnym stosunkiem jakości do ceny za dzień zdjęciowy. Cztery pakiety baterii i szybka ładowarka sprawiają, że nasz Inspire 2 może być w powietrzu niemal cały czas. Zapis obrazu bezpośrednio na dysku SSD w kodekach ProRes 4444, ProRes 422 lub RAW docenią najbardziej wymagający koloryści, a w razie potrzeby możliwość współpracy pilota i operatora kamery, najbardziej wymagający autorzy zdjęć filmowych.